Kurban Bayramı’nın Olmazsa Olmazının Fiyatı 600 TL’ye Kadar Çıktı

Ankara’da Kurban Bayramı yaklaşırken bıçak satan esnaf, artan enflasyon nedeniyle satışların düştüğünden şikayetçi. ANKA Haber Ajansı’na konuşan esnaf, geçen seneye göre fiyatların yüzde yüz arttığını belirtti.

“SATIŞLARIMIZ 20-30 GÜN ÖNCE BAŞLAMALIYDI”

Esnaf Coşkun Sökmen, fiyatların geçen seneye göre yüzde yüz arttığını söyledi. Sökmen, “Geçen sene 250 liradan başlayan bıçaklar, bu sene 500-600 liraya kadar çıkıyor” dedi. Kurban hareketliliğinin 20-30 gün öncesinden başlaması gerektiğini belirten Sökmen, şu an çarşıda hiçbir kalabalık olmadığını vurguladı.

“BIÇAKLAR 150-200 LİRADAN BAŞLIYOR”

Fatih Pehlivan da fiyatların artışı nedeniyle satışların azaldığını söyledi. “Bıçak alan var ama şu an için biraz zayıf. Bilemeye gelen var. Son bir hafta daha yoğun oluruz” diye konuştu. Pehlivan, bıçakların 150-200 liradan başlayıp 500-600 liraya kadar çıktığını belirtti.

“FİYATLAR YÜKSEK OLDUĞU İÇİN BIÇAKLARINI BİLEYLEMEYE GELİYORLAR”

Esnaf Sinan Demirdöven ise bıçak fiyatlarının ülkedeki her şey gibi arttığını söyledi. “Geçen seneye oranla yaklaşık bire bir artış oldu. Henüz satışlar başlamadı. Önceki seneler bu zamanlarda çok fazla bıçak satıyorduk. Şimdilik bileyletmeye geliyorlar. İhtiyacı olanlar fiyatları soruyor ama yüksekliğinden dolayı bıçaklarını bileyletip gidiyorlar” dedi.

Kurban Bayramı 16-19 Haziran tarihleri arasında kutlanacak. Ankara’daki bıçak esnafı, bayram öncesi satışların artmasını umuyor. Ancak şu ana kadar beklenen hareketlilik görülmedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir