Cezaevine girmeden önce cinayet işleyen sanığa müebbet hapis

Bursa’da cezaevine girmeden önce eğlenmek için gittiği mekandan gürültü yaptığı gerekçesiyle çıkartılınca tartıştığı gece kulübü sahibi Arif Akcan’ı (56) öldüren İlker Karagöz (34) ile yanındaki arkadaşı Can Sır (24), ‘kasten öldürmek’ suçundan müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

Olay, 19 Haziran 2023’te saat 03.30 sıralarında Osmangazi ilçesi Kuruçeşme Mahallesi’nde meydana geldi. İnegöl’de gece kulübü işleten Arif Akcan’a, Altıparmak Caddesi’ne çıktığı sırada, yanına yaklaşan 16 AVC 039 plakalı otomobilden ateş açıldı.

Akcan hayatını kaybetti, otomobili kullanan Can Sır ve ateş açan İlker Karagöz İngegöl’de kısa süre sonra yakalanıp tutuklandı.

Can Sır ve bir çok suçtan kaydı bulunan İlker Karagöz hakkında ‘kasten öldürme’ suçundan müebbet hapis cezası istemiyle Bursa 4’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı. Duruşmada savunma yapan İlker Karagöz, Arif Akcan’ın gece kulübünden gürültü yaptığı gerekçesiyle çıkarıldığını, ardından Arif Akcan ile tartışıp mekandan ayrıldığını iddia ederek şunları söyledi:

“Arif Akcan’ın iş yerine gittiğimde, üzerimde hobi amaçlı taşıdığım tabancam bulunuyordu. Olay yerinden ayrıldıktan sonra, başka bir eğlence mekanında arkadaşım Can ile tesadüfen karşılaştık. Başka bir suçtan cezaevine gireceğim için son kez eğlenmek amacıyla o gece dışarıda vakit geçiriyordum. İnegöl’deki eğlence mekanları çok kalabalık olduğu için Bursa’ya gitmek istedim. Eğlenmeye giderken tesadüfen Arif Akcan’ı, Altıparmak Caddesi’nde gördüm. Can’a silahı göstermeden, arabadan Akcan’a kızdığım için ateş ettim. Ailem var, çocuklarım mağdur oldu. Maddi durumumu göz önünde bulundurmanızı talep ediyorum ve tahliyemi istiyorum.”

Can Sır ise savunmasında, “Olayla ilgili bir bağlantım yok. İlker o gece eğlenmek için dışarı çıkalım demişti. Arabanın içinden birisine ateş edeceğini düşünmedim. Suçsuzum, beraatimi istiyorum. Bir senedir suçsuz yere hapiste yatıyorum” diye konuştu.

2 sanığın tutuklu yargılandığı davada, karar duruşması görüldü. DHA’nın haberine göre son sözü sorulan İlker Karagöz, “Öldüğünü duyunca üzüldüm” derken, mahkeme heyeti 2 sanığı ‘kasten öldürme’ suçundan ömür boyu hapis cezasına çarptırdı. Karagöz’e ayrıca ‘ruhsatsız silah kullanmak’ suçundan 2,5 yıl hapis ile 1200 lira para cezası verildi.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir